Yarıyıl ve Yaz Tatili
Özel Ders Çalışmaları

Yarıyıl tatili öğrenciler için iyi değerlendirilebilecek önemli bir zamandır. Ara sınıf öğrencileri yeni dönemin derslerine daha erken başlayarak, hatta bu dersler için gerekli temel eksiklerini kapatarak yeni dönemde başarıyı daha kolay yakalayabileceklerdir. Lise giriş sınavlarına ve Üniversite giriş sınavlarına hazırlanan öğrenciler için de bu dönem gerçekten atılım yapılabilecek bir zamandır. 10-12 günlük yoğun bir program öğrencilerin düzeyini ciddi anlamda etkilemektedir. Bu çalışmalar sınavlara hazırlanan öğrencilerin yıl içindeki motivasyonlarının artması için de faydalıdır.

Matematik, Geometri, Fizik, Kimya ve Biyoloji alanlarında öğrencilerimiz başarana kadar inatla öğretmeye devam ediyoruz. Yarıyıl tatili için yoğun (hızlandırılmış değil) çalışmalarımız sayesinde öğrencilerimizle birlikte ciddi basamaklar atlıyoruz.

Yarıyıl ve Yaz Tatili İçin Calculus
(Limit, Türev, İntegral) Grubu

(Tüm Lise 4 Matematiği ve ÖSYS Matematik II)

Calculus Konuları nelerdir?

Limit, Türev, Belirsiz İntegral, Belirli İntegral ve tümünün özel uygulamaları.

Neden Önemlidir?

Bu konular, ÖSYS Matematik II'nin omurgasını yani önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Bu konuların öğrenilmesi matematik II sonucunu kesinlikle büyük ölçüde etkileyecektir. Ayrıca ileride mühendis veya temel bilimci olacak kişilerin üniversite matematiği bu konulardan oluşmaktadır. Calculus konularının doğru bir temelde öğrenilmesi öğrenciye bilimsel düşünme eğilimi kazandırdığı gibi üniversite derslerinde de büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Lise 4 matematik konularının tümü bu çalışmalarda öğretilecek olan calculus konuları içindedir . Bu dersleri yarıyıl tatilinde tamamlayan öğrenciler Lise 4 matematiğinde hiç bir güçlük çekmeyeceği gibi ÖSYS matematiği için yapılacak hazırlıkta da büyük bir rahatlığa sahip olacaklardır. Bu dersleri alan öğrenciler, Lise 4 ün tüm matematik konularını da bitirmiş olacaklardır. Böylece hem okulda başarı sağlanacak hem de ÖSYS hazırlık için daha fazla zamana sahip olacaklardır. Ayrıca öğrencilerin ÖSYS Matematik II'sinde en çok zorlandıkları konular bunlar olduğu için, öğrenciler açısından önemli bir güçlük ortadan kalkacaktır. Her şeyin a'dan z'ye tartışıldığı, sıfırdan inşa edildiği, öğrencilerin gerçek matematikle tanışacağı bu dersler kaçırılmayacak bir fırsattır.

Dersleri kim verecektir? Konular nasıl işlenecektir?

Dersler, Özgür hoca tarafından verilecektir. Konular sıfırdan başlanarak anlatılacaktır. En ince detaylara inilerek öğrencilerin her şeyi kavraması sağlanacaktır. Öğrenilen kavramların uygulamaları tartışılacak ve çok sayıda soru çözülecektir.

Yarıyıl ve Yaz Tatili için Biyoloji ve Kimya

Ayrıca değişen ÖSYS sistemine göre fizik, kimya, biyoloji derslerinin her biri için ayrı bir sınav süresi verilmekte, zaman bitiminde ise kitapçıklar toplanmaktadır. Dolayısıyla örneğin biyoloji için 30 soru ve 45 dakika süre verilmekte ve bu süre başka bir derse aktarılamamaktadır. Bu nedenle artık fizik, kimya ve biyoloji alanlarındaki soru sayıları eski sistemlere göre arttığından öğrencilerin başarılı olabilmeleri için mutlaka her testi ayrı ayrı çözmeleri gerekmektedir. Birçok öğrenci fizik dersini zor bularak sadece fizik çalışmaya yönelmektedirler. Oysa aynı emek ve zamanın bir kısmını kimya ve biyoloji derslerini çalışmaya ayırarak 60 soruda 50 netin üzerine daha kolay çıkabilirler. Bu nedenle öğrencilerimize fizik eksiklerini tamamlamalarıyla birlikte mutlaka kimya ve biyoloji derslerine de gereken önemi vermelerini öneriyoruz. Biyoloji ve kimya dersleri Esra hoca tarafından verilmektedir. Kişiye özel 10-15 günlük çalışma programları hazırlanmaktadır.

Özgür Hoca ile 10 Günde Tüm Analitik Geometri

Esra Hoca ile 10 Günde Tüm Organik Kimya


İletişim için tıklayınız...

İlköğretim Özel Ders

 • Matematik - Geometri
 • Fen Bilgisi

Lise Özel Ders

 • Matematik - Geometri
 • Fizik
 • Kimya
 • Biyoloji

Üniversite Özel Ders

 • Calculus
 • Genel Fizik
 • Elektromanyetik Teori
 • Diferansiyel Denklemler
 • Olasılık ve İstatistik
 • Matematiksel İstatistik
 • Lineer Cebir

Sınavlara Hazırlık

 • TEOG
 • YGS - LYS (ÖSYS)

İletişim

Moda - Kadıköy

İSTANBUL

0 216 418 58 92

0 506 631 25 82

0 505 495 26 87

dersevi@yahoo.com.tr

Rasyonalist ama dogmatik olmayan, açık fikirli ama uçarı olmayan, fikirleri olan ama körü körüne bağlanma eğilimi olmayan entelektüel bir kültür doğması en büyük dileğimizdir.

Biz sadece bilimsel çalışma yaptığımız uzmanlık alanımızda özel ders veriyoruz. Bu nedenle öğretme süreci ezbercilikten uzaklaşarak özgünleşiyor. Özel derslerimiz sınavlara yönelik başarıyı hedeflediği gibi öğrencinin ilgili bilim alanını sevmesi, ezberden kaçınarak anlaması ve yeni bir düşünce disiplini kazanması amaçlanarak özenle yürütülür.

Her düzeyde öğrencinin bizim yöntem, disiplin ve kararlılığımız ile başaracağını biliyoruz. Özel ders ile öğrenci başarana kadar inatla öğretiyoruz.